Niebezpieczny weekend

Za nami dość intensywny weekend.

Częstochowscy strażacy wielokrotnie interweniowali w związku z pożarami i zagrożeniami na drodze.

– W miniony weekend jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu miasta Częstochowy i Powiatu Częstochowskiego interweniowały 40 razy – mówi Kamil Dzwonnik, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. – Jedenaście z tych zdarzeń to pożary, a pozostałe 29 to miejscowe zagrożenia, głównie w komunikacji drogowej. W przypadku pożarów sporo zgłoszeń dotyczy jesiennych pożarów na działkach, polegających na wypalaniu liści i gałęzi. Czynności te są zabronione i niezgodne z obowiązującymi przepisami – takie ogniska mogą być przyczyną pożaru, a także stanowić zagrożenie dla ludzi i środowiska – podkreśla Dzwonnik.

Ubiegły weekend był szczególnie niebezpieczny dla kierowców. Jak podkreśla asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, funkcjonariusze odnotowali w czasie ostatnich dwóch dni kilka wypadków i kolizji drogowych.

– Odnotowaliśmy dwa wypadki drogowe – mówi Kaczyńska. – Pierwszy z nich miał miejsce w sobotę, w miejscowości Mykanów. Trzydziestoletni kierowca motocyklu marki Yamaha nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył pojazdu poprzedzającego, również motocyklu marki Yamaha. W wyniku zdarzenia kierowcy doznali obrażeń i zostali przewiezieni do szpitala. Drugie zdarzenie miało miejsce 27 października, przy ul. Piastowskiej w Częstochowie. W tym przypadku kierująca pojazdem marki Volkswagen nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Fiat, którym kierował 34-letni mieszkaniec Częstochowy, doprowadzając do zdarzenia drogowego. Ponadto odnotowaliśmy 50 pomniejszych kolizji – podsumowuje Kaczyńska.

Policjanci skontrolowali ponadto ponad 290 kierowców – 116 zostało zatrzymanych za przekroczenie prędkości. Sześciu z nich odebrano prawo jazdy, a kolejnych trzech poniesie konsekwencje za jazdę w stanie nietrzeźwym.

MSI