Niedoszły złodziej lamp

O tym, że złodzieje grasują nie tylko nocą przekonali się częstochowscy strażnicy miejscy, którzy w samo południe ujęli niedoszłego złodzieja lamp oświetleniowych.

Na nietypowy sposób pozyskania pieniędzy wpadł mężczyzna. Do zdarzenia doszło we wtorek (6 sierpnia).

Mężczyzna przy ul. Waszyngtona z jednej z posesji skradł 3 lampy oświetleniowe, a także inne metalowe części, które znajdowały się na tej posesji. Mężczyzna miał jednak pecha – w tym samym czasie, czyli około godziny 12.30 strażnicy miejscy patrolowali ul. Waszyngtona i zauważyli jak gromadzi on swoje łupy. W trakcie czynności służbowych mężczyzna przyznał się do kradzieży, został więc przewieziony na I Komisariat Policji. Sprawa została przekazana częstochowskim policjantom, którzy będą dalej wyjaśniać jej okoliczności – mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie, Artur Kucharski.

Sprawca musi się teraz liczyć z odpowiedzialnością za swój czyn. Przy tej okazji Straż Miejska apeluje o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców Częstochowy – jeśli widzą osoby podejrzane, które kręcą się przy jakimś budynku, domu, czy mieszkaniu, żeby natychmiast alarmowały służby mundurowe. My na pewno przyjedziemy i ocenimy sytuację. Jeżeli będzie podejrzenie kradzieży to ujmiemy takie osoby i przekażemy policji – dodaje Artur Kucharski.

Zgłoszenia należy kierować na numer alarmowy Straży Miejskiej 986.

KF