Nielegalne automaty do gier

Częstochowscy strażnicy miejscy przy współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Celno-Skarbowej odkryli w dwóch lokalach na terenie miasta nielegalne automaty do gier hazardowych.

Akcja miała miejsce w poniedziałek 20 stycznia.

– Celem naszej współpracy było wykrycie na terenie Częstochowy miejsc, w których mogą się znajdować nielegalne automaty do gier hazardowych – mówi Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie. – W wyniku działań strażników miejskich i celników udało się ujawnić dwa miejsca na terenie Częstochowy, gdzie łącznie było 7 nielegalnych automatów do gier. W jednym z lokali podjęliśmy czynności wobec 38-letniej kobiety, która obsługiwała te automaty, a w drugim – interwencję wobec 25-letniego mężczyzny. Całość sprawy przejęli celnicy z Krajowej Administracji Celno-Skarbowej i to oni będą teraz prowadzić dalsze postępowanie – podsumowuje rzecznik.

To kolejne wspólne działanie strażników miejskich wraz z celnikami na terenie Częstochowy. W przeszłości współpraca zaowocowała wykryciem miejsc, w których uprawiany był nielegalny handel alkoholem lub wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy.

MSI