Niespokojny weekend w Częstochowie

Częstochowskie służby podsumowują weekend. W opinii policjantów był to weekend pełen zdarzeń drogowych. O szczegółach mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, Marta Ladowska:

– W piątek odnotowaliśmy 26 kolizji, policjanci zatrzymali także 1 nietrzeźwego kierowcę. Sobota przyniosła z kolei 14 kolizji i jeden tragiczny wypadek w miejscowości Zawada. Doszło do niego około godz. 19.30 na ulicy Częstochowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym wyjeżdżając z posesji skręcił w prawo. Jadący w tym samym kierunku motocyklista w celu uniknięcia zderzenia wyprzedził go z lewej strony, wjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym Seatem Alteą. Kierujący i pasażer motocykla ponieśli śmierć na miejscu. Badania wykazało, że kierujący ciągnikiem oraz Seatem byli trzeźwi.

Z kolei z perspektywy Straży Miejskiej był to weekend spokojny. Mówi Artur Kucharski, rzecznik jednostki:

– Przyjęliśmy od mieszkańców miasta łącznie 172 wnioski o interwencję. Najwięcej interwencji dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Takie właśnie zdarzenia są najczęstsze w okresie letnim. W piątek patrol Straży Miejskiej zabezpieczał też co miesięczny przejazd rowerowej Masy Krytycznej. Zabezpieczaliśmy także kilka imprez plenerowych.