Niewinne ofiary uzależnień

Nieodpowiedzialna matka usłyszała zarzut narażenia trojga swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kobieta mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu razem ze swoim konkubentem sprawowała nad nimi „opiekę”.

O wydarzeniu mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkom. Marta Ladowska:

W nocy z poniedziałku na wtorek oficer dyżurny z komisariatu II otrzymał zgłoszenie interwencji domowej w dzielnicy Dźbów. Jak ustalili policjanci, którzy pojechali na miejsce, między 30-latką i jej konkubentem doszło do awantury. Kobieta była agresywna i pobudzona. Mundurowi wyczuli od niej alkohol. Po zbadaniu okazało się, że miała w organizmie prawie 2 promile, jej partner natomiast – blisko promil. W tym stanie para sprawowała opiekę nad trojgiem dzieci. Roczny chłopczyk został przewieziony do szpitala, a jego rodzeństwo w wieku 8 i 10 lat do placówki opiekuńczej. O zdarzeniu został poinformowany sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie dzieci. Ich matka, gdy tylko wytrzeźwiała, usłyszała zarzut narażenia swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za przestępstwo to grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest w toku. Śledczy z komisariatu II w Częstochowie ustalają szczegóły zdarzenia.

Powyższe wydarzenie wskazuje na obszerniejszy temat uzależnienia alkoholowego, które dotyka wielu mieszkańców naszego społeczeństwa. W przypadku stwierdzenia braku kontroli nad swoim życiem, pomocną może okazać się forma terapii. Rozmawiamy z psychoterapeutą i psychologiem, Mają Wyremblewską:

POSŁUCHAJ ROZMOWY

Osobami, które niewątpliwie najbardziej cierpią przez uzależnienia swoich rodziców, czy opiekunów są dzieci. Każda próba podjęcia walki z nałogiem może przynieść przede wszystkim poprawę relacji w rodzinach oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa najmłodszych ich członków.

KF