Nosząc szpilki, pomożesz chorym dzieciom

Fot. Radio Fiat

Mogą mieć wiele barw, wzorów i fasonów. Dodatkowo są wysokie, a noga prezentuje się w nich doskonale. 25 września obchodzimy II Ogólnopolski #DzienSzpilek. Święto butów jest jednak wyjątkowe. Każdy, kto sfotografuje szpilki, a zdjęcie wrzuci na media społecznościowe, może uratować życie dziecka.

Wiele kobiet uważa, że szpilki to obowiązkowy element damskiej garderoby. Dodają kobiecości i poprawiają sylwetkę, zwracając uwagę nie tylko płci pięknej. Buty na wysokim obcasie na co dzień przyczyniają się do poprawy wizerunku, ale przez jeden, wyjątkowy dzień w roku, mogą zrobić znacznie więcej. Akcja społeczna #DzienSzpilek skierowana jest do wszystkich ludzi dobrych serc, którzy w humorystyczny sposób pragną wspierać chore dzieci. O miłości do szpilek, a zarazem chęci pomocy bliźnim mówi Aleksandra Mieczyńska, zastępca dyrektora Radia Fiat.

– W szpilkach kobiety wyglądają pięknie i elegancko. Bardzo lubię szpilki, chociaż nie zawsze mogę w nich chodzić. Poruszanie się w tak wysokich butach nie jest proste. Każda akcja, poprzez którą można pomóc chorym, potrzebującym jest bardzo istotna. Uważam, że #DzienSzpilek to fantastyczny pomysł. Błaha rzecz została użyta do pięknej inicjatywy – wsparcia chorych dzieci.

W akcję charytatywną włączyły się kobiety z całej Polski, a wśród nich gwiazdy teatru i estrady. W Częstochowie promuje ją również Monika Fajer, prezes Solidarnej Polski w okręgu 28.

– Zawsze chętnie przyłączam się do akcji pomocy. Szczególnie jeśli chodzi o dzieci, które potrzebują wsparcia. Sama jestem matką trójki zdrowych pociech, za co codziennie dziękuję Panu Bogu. Otrzymałam wiele, dlatego moim obowiązkiem jest troska o innych. Zachęcam wszystkich do udziału w akcji. Z tego co wiem, należy sfotografować się w szpilkach i wstawić zdjęcia na Facebooka oraz Instagrama z oznaczeniem #DzienSzpilek. Za każde opublikowane zdjęcia chore dziecko otrzyma 2 zł. Może kwota jest niewielka, ale pamiętajmy, że w grupie siła. Im więcej z nas dołączy do akcji, suma będzie większa.

Inicjatywa #DzienSzpilek wspiera podopiecznych fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

ABK