Nowe biuro Solidarnej Polski w Częstochowie

Otwarcie nowego biura Solidarnej Polski w Częstochowie fot. Radio Fiat

Sobota 19 września była dniem otwarcia nowego biura Solidarnej Polski w Częstochowie. W uroczystej atmosferze członkowie i sympatycy partii zainaugurowali działalność w nowym lokalu.

-Powstała nowa siedziba biura Solidarnej Polski. Jest to dla nas wyjątkowy dzień, w szczególności dla naszych członków. Gościł u nas minister Michał Woś, zebrało się bardzo dużo członków i sympatyków Solidarnej Polski. Chcemy, żeby te biura dalej funkcjonowały dla ludzi, dla wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Coraz więcej mamy tych ludzi, którzy do nas docierają. My im pomagamy i z tego jesteśmy najbardziej zadowoleni. – mówiła Monika Fajer, prezes Solidarnej Polski w okręgu 28..

Gość specjalny wydarzenia Michał Woś, minister środowiska, wygłosił okazyjne przemówienie:

-To piękne, dobre, że w Częstochowie, w duchowej stolicy Polski mamy nasze miejsce. Oby ono jak najlepiej służyło. Częstochowa pod dobrym przywództwem Moniki Fajer ma wielu członków i życzliwych osób wokół siebie. Zawsze tutaj Solidarna Polska prężnie działała. To zasługa zarówno szefa, jak i wszystkich członków.

Ważnym punktem uroczystości było poświęcenie lokalu. Dokonał tego ks. Ryszard Umański:

-Myślę, że każdy nowy dom, czy mieszkanie, jeśli człowiek jest wierzący, to jest to coś naturalnego, że zaprasza księdza, żeby poświęcił dom czy miejsce pracy. Rozumiem, że tutaj jest miejsce pracy, a Ci ludzie tutaj wyznają wartości chrześcijańskie i nie jest im to obce, że otwierając nową siedzibę biura, proszą księdza, żeby im pobłogosławił.

Radości z powstania nowego biura nie kryli członkowie Solidarnej Polski. Swoimi przemyśleniami podzielił się z nami Ireneusz Jagiełła:

-Cieszę się z tego, że jest to biuro. Jestem w Solidarnej Polsce od 2011 roku, od konwencji założycielskiej w Otrębusach. Doczekaliśmy się w końcu prezesa w Częstochowie, wspaniałego biura w III Alei, blisko Jasnej Góry. Cieszymy się. Pani Monika Fajer jest naprawdę wspaniałą, przebojową kobietą, która myślę, że jeszcze bardziej zmobilizuje się będąc prezesem. Życzę jej wszystkiego wspaniałego.

Nowa siedziba Solidarnej Polski w Częstochowie mieści się w III Alei NMP, pod numerem 51.

JS