Nowe inwestycje drogowe i kolejne utrudnienia w mieście

fot. Radio Fiat

Remonty, przebudowa oraz budowa nowych dróg to inwestycje realizowane co jakiś czas w Częstochowie i choć usprawniające komunikację, wiążą się z utrudnieniami dla mieszkańców. Od początku sierpnia trwa remont ul. Boya-Żeleńskiego, a od dzisiaj (10 sierpnia), przez ok dwa miesiące, zamknięta będzie ul. Korczaka.

Remonty mają odmienić wygląd zniszczonych nawierzchni i ułatwić pieszym poruszanie się po mieście. Przez kilka miesięcy komunikacja będzie jednak znacznie utrudniona. Ul. Korczaka zamknięta jest dla ruchu kołowego od skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Słowackiego. Więcej na temat inwestycji mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie.

– To przykład inwestycji, która dofinansowana jest z Funduszu Dróg Samorządowych. Połowa całej kwoty, która wynosi ponad 1,8 mln zł, zostanie refundowana miastu. To istotna inwestycja dla połączenia miasta m.in. z dzielnicami Dźbów, Stradom. Stan ul. Korczaka znacznie się poprawi. Zostanie przebudowana konstrukcja drogi, powstaną chodniki i droga rowerowa.

Objazd do alei Bohaterów Monte Cassino prowadził będzie ul. Jana III Sobieskiego, aleją Wolności i ul. 1 Maja. Od dzisiaj wprowadzone zostały też zmiany tras autobusów linii nr 19, 25, 33 i 37 w kierunku Stradomia.

Przypomnijmy, że 3 sierpnia rozpoczęła się też modernizacja 250 metrów ul. Boya-Żeleńskiego. Modernizacja odcinka ma kosztować blisko 3 mln zł, a zakończenie prac budowlanych planowane jest w połowie 2021 roku.

– Prace już się rozpoczęły, dlatego trzeba liczyć się z utrudnieniami. Przebudowane zostaną wszystkie sieci, w tym cieplna, co wiąże się z całkowitym zamknięciem wjazdu od strony al. Wolności. Powstaną też droga rowerowa i chodnik.

W planach jest również budowa połączeń drogowych od ronda Cmentarna-Warszawska do obsługi nowego Centrum Logistycznego w rejonie ul. Jaskrowskiej i alei Jana Pawła II.

ABK