Nowe prace budowlane na A1

We wtorek 12 marca w łódzkim Oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano dziennikarzom wstępny etap organizacji ruchu na czas budowy odcinków autostrady A1 pomiędzy Częstochową a Łodzią. W pierwszej kolejności prace będą prowadzone na dwóch odcinkach autostrady: odcinku A, pomiędzy węzłami Tuszyn – Piotrków Trybunalski Południe o długości 16 km oraz odcinku D, pomiędzy Radomskiem a granicą województwa śląskiego o długości 7 km.

Rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski dementuje plotki o całkowitym zamknięciu jakiejkolwiek z przebudowywanych odcinków autostrady.

18 marca na drodze pojawią się ekipy przygotowujące swoje odcinki do wprowadzenia na nich tymczasowej organizacji ruchu. Na wstępnym etapie prac ruch z jednej jezdni będzie przekierowany na drugą, w dalszej kolejności ekipy drogowców zaczną malowanie oznakowania poziomego i ustawianie znaków oraz tablic. Należy spodziewać się pewnych zmian w organizacji ruchu.

– Wykonawcy deklarują, że na każdym etapie prac uda się utrzymać wszystkie relacje skrętne na węzłach Łódź – Piotrków Trybunalski Zachód oraz węzłach krzyżujących autostradę A1 z drogą krajową 74. Jeśli chodzi o odcinek trasy pomiędzy Radomskiem a granicą województwa śląskiego to na jego długości znajduje się skomplikowany technicznie i w trudnym terenie most na Warcie, który będzie trzeba od nowa wybudować – opowiada Maciej Zalewski.

Wykonawcy będą mieli 25 miesięcy na budowę inwestycji, z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca.

BNO