Nowe studio nagrań w Częstochowie

10537128_1487848468130912_278350154662704298_n

Music House Studio, bo o nim mowa w tytule powstało z inicjatywy dwóch przyjaciół – perkusisty i studenta I roku Analityki i Kreatywności Społecznej Borysa Sławenty oraz Michała Włodarskiego, realizatora dźwięku. Poza salą prób i studiem nagrań Music House zajmuje się także produkcją muzyki Hip-Hop i RnB. Studio dysponuje przystosowaną akustycznie oraz w pełni wyposażoną salą prób, która działa od początku roku.

Już od marca będą odbywać się tam także sesje nagraniowe oraz nauka gry na perkusji. – Powstaniu Studia Music House sprzyjała idea stworzenia wyjątkowego miejsca, które ma łączyć muzyków i być iskrą do powstawania nowych, ambitnych projektów muzycznych – mówią o swojej idei twórcy projektu. – Dzięki odpowiednio zaadaptowanym akustycznie pomieszczeniom muzycy mogą odczuć pełnię brzmienia ich kompozycji i profesjonalnie zrealizować swoje nagrania. Dodatkowo zajmujemy się także produkcją muzyczną jako duet producencki „BangaKru”. Stali klienci korzystają z oferowanych przez nas dodatkowych usług. Do momentu otwarcia studia musieliśmy niestety wstrzymać się z tworzeniem nowych bitów, ale już niebawem wracamy do pracy – zapowiada Borys Sławenta.

Studio znajduje się przy Alei Wolności 75/71, blisko dworca głównego PKS. Dogodna lokalizacja wydaje się być jego kolejną zaletą. Na terenie znajduje się także parking oraz możliwość magazynowania własnego sprzętu. Więcej informacji można znaleźć na facebookowym fanpage’u studia – studiomusichouse.

Paulina Głuszko / zdj. Sebastian Puchała