Nowy projekt częstochowskich Amazonek

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, w ramach swojej działalności statutowej, prowadzi szereg działań wspierających kobiety z chorobą nowotworową a także osoby starsze i chore. Najnowszym projektem, który realizować będzie stowarzyszenie, jest akcja „Magia dźwięku, koloru i światła”. Na czym polega wyjaśnia prezes częstochowskich Amazonek, Elżbieta Markowska:
– Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki otrzymało do realizacji projekt z funduszy na rzecz osób starszych ASOS. Projekt pod nazwą „Magia dźwięku, koloru i światła” skierowany jest do osób po 60 roku życia. Projekt składa się z zajęć kulturalno-artystycznych. Jest grupa malarska, fotograficzno-filmowa oraz grupa teatralna. Zapraszamy jeszcze do zgłaszania się do udziału w projekcie.
Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki jest organizacją samopomocową, niemedyczną, służącą wsparciem psychologicznym i pomocą praktyczną przede wszystkim kobietom dotkniętym rakiem piersi. Realizuje również liczne programy edukacyjne i społeczne, takie jak: akcja profilaktyczna „Marsz Różowej Wstążki” czy Dni Otwarte u Amazonek. Jest także organizatorem Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet po Chorobie Nowotworowej na Jasną Górę.

ZD