Nowy stadion dla Rakowa – Warzocha spotkał się z kibicami

W środę 5 września kandydujący z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Częstochowy senator Artur Warzocha spotkał się z kibicami Rakowa. Tematem spotkania, którego inicjatorem byli przedstawiciele Stowarzyszenia Wieczny Raków była sprawa budowy nowego obiektu piłkarskiego przy ul. Limanowskiego oraz finansów przeznaczonych na rozbudowę infrastruktury na obiekcie Rakowa. Fani Rakowa są zaniepokojeni, tym bardziej, że ich ulubieńcy liderują na zapleczu ekstraklasy i są jednym z poważniejszych kandydatów do awansu w szeregi Lotto ekstraklasy. Senator Artur Warzocha przystał na propozycję fanów czerwono – niebieskich i zgodził się na udzielenie odpowiedzi osobiście przy wszystkich chcących dowiedzieć się więcej kibicach.

Plany zakładają powstanie obiektu na około 6 tys. miejsc z liczbą około 1000 miejsc dla kibiców gości. Projekt zakłada powstanie jednej dużej trybuny od strony ul. Limanowskiego, gdzie mają powstać  wszystkie szatnie, pomieszczenia klubowe, tak jak jest to na innych nowoczesnych obiektach w Polsce. Dotyczy to także sali konferencyjnej dla dziennikarzy oraz loży dla VIP. Ze względów ekonomicznych klubu nie stać na  spektakularny stadion. Wynika to też ze względów lokalizacji obiektu, wokół którego jest dość ciasno. Plany zakładają, że obiekt będzie powiększany jeśli chodzi o liczbę miejsc. Dużą wagę projektanci przywiązują do kubatury obiektu, który miałby sprawiać wrażenie zwartej bryły. Wiąże się to ze spełnieniem wielu formalności, między innymi specjalnych stref dla stacji telewizyjnych.  Projekt jest uzgodniony z PZPN.

Aktualnie pojemność boiska piłkarskiego na Rakowie, to około 4 tys. miejsc, zredukowana drastycznie po instalacji krzesełek i wyłączeniu fragmentów trybun z użytkowania. Doraźne modernizacje w XXI wieku jedynie pomagały osiągać minimum wymogów.
Koszty planowanej gruntownej przebudowy oscylują wokół 35 milionów złotych, a planowany wstępny okres jej zakończenia to czerwiec 2020 roku. Na ile jest to realne, pokaże przyszłość.

W czwartek 6 września około godz. 19. 00 stadion Rakowa przy ul. Limanowskiego  ma odwiedzić szef resortu sportu Witold Bańka.

PNP