O misji w Salwadorze – spotkanie z Sabiną Kuk

W częstochowskiej księgarnio-kawiarni “Niebo w mieście” odbędzie się spotkanie z misjonarką Sabiną Kuk.

3 stycznia o godz. 19:00, misjonarka opowie o swojej ostatniej podróży do Salwadoru.

– Jutrzejsze spotkanie będzie dotyczyło Salwadoru zarówno jako kraju, jak i jako mojej misji – mówi sama zainteresowana. – Myślę, że kraj ten jest ciekawy za względu na obecną sytuację polityczną-socjalną, jednak najważniejsi są mieszkający tam ludzie – ich historie w szczególny sposób naznaczyły nas jako wolontariuszy.

Sabina Kuk wyjaśnia również, na czym polegają misje za granicą i podkreśla ich aspekt duchowy.

– Byłam tam przez dwa lata w ramach wspólnoty o nazwie Domy Serca. Działa ona w ten sposób, że wysyła ludzi na misje, podczas których muszą oni żyć pomiędzy rodowitymi mieszkańcami poszczególnych krajów. Wszystko, co robimy, wynika z więzi, które nawiązujemy z tymi ludźmi, ale też z naszej solidarności.

Sabina Kuk już od 5 lat jeździ na misje, by pomagać ludziom potrzebującym w innych krajach. Jej poprzedni wyjazd dotyczył Filipin, w których spędziła półtora roku. Po dwuletnim pobycie w Salwadorze planuje udać się, tym razem już bezterminowo, do Ekwadoru, gdzie chce na stałe zajmować się biednymi ludźmi. Jak podkreśla, ma nadzieję, że Pan Bóg będzie jej sprzyjał na nowej ścieżce życia…

MSI