Oaza jest życiem

Modlą się, bawią i zwiedzają – dzieci i młodzież z Archidiecezji Częstochowskiej spędzają ferie w Domu Rekolekcyjnym Towarzystwa Świętego Pawła. Do miejscowości Masłońskie Natalin przyjechał też ks. bp Andrzej Przybylski, aby wspólnie z młodymi modlić się podczas Eucharystii.

Wyjazd dla młodzieży, już po raz kolejny, zorganizował Ruch Światło-Życie. Co roku celem jest pogłębienie wiary poprzez formację w małych grupach, Eucharystię, modlitwę, rozważanie Pisma Świętego oraz służbę dla wspólnoty. O istocie wyjazdów oazowych mówi ks. bp Andrzej Przybylski.

– To czwarta grupa, jaką odwiedzam i bardzo się cieszę, że jest taka część młodych ludzi, dzieci, rodzin, którzy krótki czas wakacji zimowych przeznaczają na to, żeby wypocząć, spotkać się ze sobą, ale nawiązać też żywy kontakt z Bogiem. Mówimy, że odpoczynek jest czasem, żeby naładować akumulatory na czas pracy, nauki. Myślę, że nigdzie człowiek nie naładuje się tak bardzo mocą i siłą jak właśnie z Bogiem we wspólnocie. Bardzo się cieszę, że mamy takie grupy i życzę, aby było ich jak najwięcej w naszej diecezji.

Choć uczestnicy oazy różne upodobania i charaktery, łączy ich pragnienie bycia z Jezusem.

– Zawsze jak tu przyjeżdżam, to się bardzo uspokajam. Mogę przemyśleć wszystko, co działo się przez te pół roku od wakacji i nabieram sił do dalszego działania.

– Ja tutaj odnawiam relację z Bogiem. Do wiary potrzebuję płomyka, który będzie ją rozpalał. Chcę mocniej zagłębić się w tajemnicę Boga, dlatego jestem na oazie.

– Ja mam tutaj już stałą ekipę – przyjaciół od serca, z którymi jeździmy co roku. Głównie robimy to dla Boga. Można się do Niego zbliżyć, pogłębić relację i zmienić swoje życie. Poza tym na oazie są fantastyczni ludzie.

Marta Kluczniak – animator – dodaje, że wyjazd oazowy to integracja podczas modlitwy, ale również czas spędzony na spacerach i wycieczkach. W tym roku do Domu Rekolekcyjnego przyjechały dziesiątki młodych osób.

– To są rekolekcje ewangelizacyjne dla każdego, kto chce mieć pierwszy kontakt z Panem Jezusem. Niektórzy są tutaj już po raz kolejny. Inni przyjechali po raz pierwszy i doświadczają spotkania z Chrystusem. Kolejne rekolekcje ewangelizacyjne, które trwają ok 6 dni, organizowane będą w przyszłe ferie. Rekolekcje formacyjne Ruchu Światło Życie trwające 17 dni odbędą w wakacje, także wszyscy czekamy już na kolejny wspólny wyjazd.

Rekolekcje trwały od 20 do 25 stycznia. Przez kilka dni dzieci i młodzież uczyli się jak wzrastać w Miłości Bożej oraz umacniali, wzajemnie się słuchając i pomagając sobie w rozwiązywaniu problemów.

ABK