Obchody Święta Policji w Częstochowie

24 lipca to dzień obchodzony w Polsce jako Święto Policji. Częstochowskie obchody rozpoczęły się już w piątek, 21 lipca. Mimo deszczu, o godzinie 10.00 na placu Biegańskiego stawiło się wielu funkcjonariuszy, także na koniach. O wydarzeniu mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie mł. asp. Marta Ladowska:
– Dla każdego policjanta Święto Policji to bardzo ważny dzień. To dzień nagradzania za trudną, odpowiedzialną służbę. W tym roku z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie na wyższy stopień awansowało 253 policjantów. W naszych uroczystościach biorą udział również policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie. 36 takich funkcjonariuszy awansowało również w tym roku. Awanse na wyższe stopnie policyjne wręczane są przez zastępce Komendanta Wojewódzkiego policji w Katowicach podinsp. Mariusza Krzystyniaka. Asystują mu w tym Komendant Miejskiej Policji w Częstochowie, mł. insp. Dariusz Atłasik oraz dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji policji w Częstochowie mł. insp. Mariusz Kondas.
Oprócz odznaczenia zasłużonych funkcjonariuszy, przygotowano także inne atrakcje:
– Nasze uroczystości połączone są z wymarszem policji konnej jeźdźców, którzy 22 lipca wezmą udział w XVII Międzynarodowym Turnieju Policji Konnej oraz z krótkim występem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

KN