Obostrzenia w handlu w związku z koronawirusem

Rząd wprowadził kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Dotyczą one między innymi ilości osób przypadających na jedną kasę w sklepie czy obowiązku stosowania jednorazowych rękawiczek w sklepach spożywczych czy wielkopowierzchniowych.

Jak powiedział przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ Solidarność Alfred Bujara, wprowadzenie obostrzeń było konieczne nie tylko ze względu na samych klientów.

– Chodzi o jednolite procedury bezpieczeństwa dla pracowników handlu. Cieszymy się zatem, że została ograniczona liczba klientów, którzy jednocześnie przebywają w sklepie. Przy kasach z kolei mogą stać jedynie po 3 osoby, a klienci zobowiązani są robić zakupy w rękawicach, co również nas cieszy.

Alfred Bujara podkreślił, że cieszy też zapowiedź wyposażenia sklepów w płyny do dezynfekcji rąk. Dodał, że Solidarność pracowników handlu domaga się kolejnych korzystnych rozwiązań, jak chociażby osłon z pleksi przy kasach.

– Będziemy nadal namawiać pracodawców do tego, by montowali ścianki z plexi w miejscach, gdzie jest to niezbędne. Musimy zapewnić bezpieczeństwo pracownikom handlu – jeśli tego nie zrobimy, zacznie ich brakować.

Według Alfreda Bujary najważniejsze jest jednak to, że dostrzeżono pracowników handlu i chce się zadbać o ich bezpieczeństwo.

Źródło: IAR