Obrona życia. Czy jest coś ważniejszego?

Ochrona życia była tematem spotkania z Kają Godek zorganizowanego przez Częstochowski Klucz Pobudki we wtorek, 16 lipca.

Istotnymi elementami półtoragodzinnej rozmowy było omawianie postaw, jakie powinni przyjmować katolicy i konserwatyści wobec ofensywy ideologicznej, dokonującej się na oczach społeczeństwa.

– Ochrona życia jest potrzebna, są luki w prawie, powodujące, że mamy trzy kategorie dzieci nienarodzonych, które są traktowane gorzej, niż inne dzieci. Jest to niesprawiedliwe oraz sprzeczne z prawami człowieka i powinno zostać zniesione. O to właśnie walczy ruch pro-life’owski w Polsce i sygnatariusze projektu „Zatrzymaj Aborcje”. Mówimy jasno przed nadchodzącymi wyborami: albo ta sprawa zostanie wykonana przed wyborami, albo w drugiej kadencji PiS już jej nie ruszy. To już ostatni dzwonek, a my, wyborcy powinniśmy patrzeć na polityków przez pryzmat sprawdzania. Jeśli ktoś z posłów zapewnił prawo do życia każdemu Polakowi (również małemu, bezbronnemu), zostanie oddany na niego głos, jeśli nie – zagłosujemy na kogoś innego – postulowała Kaja Godek, prelegentka i działaczka pro-life.

Podczas spotkania aborcję porównywano do eugeniki, której istnienie znacznie rozkwitło w okresie II wojny światowej.

– Eugenika jest pseudonauką, która swoją najpełniejszą formę osiągnęła w nazistowskich Niemczech. Uważano, że prawo do życia powinny mieć jednostki bardziej wartościowe biologicznie, niż inne, a te ułomne powinno się eliminować. De facto podobna sytuacja występuje współcześnie w polskich szpitalach, gdzie badaniami prenatalnymi sprawdza się stan zdrowia dziecka. W wielu przypadkach chore dzieci oczywiście się leczy, ale są też badania, które służą wyłącznie selekcji i zabijaniu dzieci z wadami genetycznymi – dodała działaczka.

Po spotkaniu chętni mieli możliwość podpisania petycji dotyczącej zdymisjonowania posła PiS Grzegorza Matusiaka, który w 2018 roku stanął na czele podkomisji zajmującej się projektem „Zatrzymaj Aborcję”. Projekt został zamrożony, a sama podkomisja nie przedstawiła żadnego efektu swoich prac.

BNO