Obwodnica Częstochowy – kolejny problem

Według zapewnień Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do wtorku, 12 listopada miało zakończyć się układanie betonowej nawierzchni autostradowej części obwodnicy Częstochowy. Jeszcze w ubiegłym tygodniu brakowało ponad 1,5 km odcinka.

– Znajduję się aktualnie na budowie autostrady. Widzę maszyny rozkładające. Mieliśmy do ułożenia 210 m nawierzchni. 3/4 zakresu jest już ułożone, więc dzisiaj zakończymy układanie betonowej nawierzchni – relacjonował z placu budowy Marek Prusak, rzecznik GDDKiA Katowice.

Ułożenie nawierzchni nie oznacza jeszcze końca prac. Do niedawna mówiono, że obwodnica może będzie oddana do użytku z końcem roku, jednak z powodu odwołania się jednej z firm, która wystartowała w przetargu na montaż barier ochronnych, termin tren może ulec przesunięciu.

– Na pewno może mieć to wpływ na termin rozstrzygnięcia postępowania i związanie się umową z wybranym wykonawcą – dodał Marek Prusak.

Budowa autostrady przysparza coraz więcej emocji. Niedawno zakłady bukmacherskie przyjmowały zakłady dotyczące terminu otwarcia całego odcinka.

BNO