„Oczy miasta” znów pomocne

Tym razem miejski monitoring przyczynił się do ujęcia włamywaczy, którzy w jednym z budynków przy ul. Krakowskiej wybili szybę, weszli do środka i ukradli metalowy piec.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek.

Operatorzy miejskiego monitoringu zaobserwowali przy ul. Krakowskiej takie zdarzenie, gdzie widzieli jak dwóch mężczyzn weszło do jednego z domów przy tej ulicy przez okno. Ci mężczyźni wcześniej wybili szybę i kradli metalowy piec. Oczywiście operatorzy natychmiast powiadomili strażników miejskich, którzy po kilkudziesięciu metrach od miejsca zdarzenia byli informowani przez operatorów, gdzie uciekają sprawcy i ujęli tych dwóch mężczyzn. Byli to 29- latek i o rok młodszy jego kompan. Sprawcy mieli przy sobie skradziony metalowy ciężki piec, który nieśli do pobliskiego skupu złomu. Obaj zostali ujęci przy ul. Przechodniej i przewiezieni na Pierwszy Komisariat Policji. Teraz muszą liczyć się z odpowiedzialnością za swój czyn – mówi rzecznik prasowy, Straży Miejskiej, Artur Kucharski.

Sieć miejskiego monitoringu wciąż rośnie, więc jego operatorzy mają coraz więcej zadań powierzonych do utrzymania bezpieczeństwa:

To kolejne już bardzo dobre działanie operatorów miejskiego monitoringu, dzięki którym na ulicach Częstochowy jest bezpiecznie. W ostatnich dniach uruchomiliśmy 4 nowe punkty kamer przy ul. Orkana. Przypomnę, że zaczynaliśmy od 18 kamer na terenie Częstochowy, a obecnie system miejskiego monitoringu składa się z 85 punktów kamerowych. Są już kolejne plany o kolejną rozbudowę – dodaje Artur Kucharski.

Sondaż przeprowadzony wśród mieszkańców informuje o tym, że większość częstochowian jest „za” kamerami w naszym mieście. Dzięki nim czują się bezpieczniej. A aktów wandalizmu nie brakuje, o czym świadczy chociażby poniedziałkowe zdarzenie.

KF