Od dziś będziemy mniej płacić za gaz – o 10,6 procent

Od dziś (1.07) odbiorcy indywidualni będą płacić mniej za gaz. Nowa taryfa, zatwierdzona 16 czerwca przez Urząd Regulacji Energetyki, będzie obowiązywała do końca roku. Bez zmian pozostają opłaty abonamentowe.

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński powiedział, że od dziś rachunki odbiorców indywidualnych spadną średnio o 10,6 procent.

– Pragnę podkreślić, że jest to największa obniżka gazu z jaką mieliśmy do czynienia w naszej firmie i to już druga w tym roku. Natomiast jeżeli porównamy ceny gazu dla odbiorców indywidualnych z grudniem 2019 r. t0 ta obniżka jest jeszcze większa, bo wynosi w sumie 13,1% – powiedział prezes.

Dla tzw. kuchenkowiczów, czyli osób, które wykorzystują gaz tylko do przygotowywania posiłków, rachunki spadną o blisko 5 procent, czyli średnio o złotówkę miesięcznie.

Ci, którzy paliwa tego używają także do podgrzewania wody będą płacić mniej o niespełna 6,7 procent, czyli 6 złotych 33 grosze miesięcznie mniej.

Najbardziej spadek cen odczują te gospodarstwa domowe, które wykorzystują stosunkowo dużo gazu – oprócz gotowania, używają go także do ogrzewania domu. Ci odbiorcy będą mieli niższe rachunki o ponad 7 procent, czyli miesięcznie prawie o 20 złotych.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/wcześ./#Prostak/w dw/w zr

Tagged with