Od niedzieli brak ciepłej wody w Częstochowie, dlaczego?

Przez pewien czas nasze kąpiele i prysznice mogą być dość nieprzyjemne. Wiąże się to z tym, że od niedzieli 9 sierpnia w Częstochowie wystąpi brak ciepłej wody. Wszystko za sprawą prac na linii ciepłowniczej. O dokładnych przyczynach wyłączenia dostaw ciepłej wody mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj:

Trwają przygotowania do rozpoczęcia modernizacji dużego odcinka trasy DK1 na terenie miasta. Wcześniej trzeba jednak przebudować odcinek magistrali ciepłowniczej. Dlatego, na czas modernizacji, część mieszkańców Częstochowy musi liczyć się z przerwą w dostawie ciepłej wody z sieci. Właściciel sieci ciepłowniczej, firma Fortun informuje, że przebudowa 67- metrowego odcinka magistrali ciepłowniczej, będzie polegała na tym, że dotychczasowa magistrala napowietrzna, zostanie schowana pod ziemię. W związku z tymi pracami, sieć trzeba będzie okresowo wyłączyć.

Przerwa w dostawie ciepłej wody ma trwać do 15 sierpnia. Będzie ona dotyczyć dość sporej liczby mieszkańców Częstochowy:

Wyłączenie dotyczy przede wszystkim mieszkańców osiedla Północ, Parkitka, a także pojedynczych lokalizacji w innych częściach miasta. Wszyscy klienci Fortum, których wyłączenie ciepłej wody dotyczy, zostali już o tym wcześniej poinformowani. Przerwa w dostawie będzie dotyczyć osób korzystających z ciepłej wody bezpośrednio z sieci. Ci, którzy korzystają z ogrzewaczy wody jak np. piecyk gazowy, nadal będą mogli korzystać z ciepłej wody – mówi Włodzimierz Tutaj

Dla niektórych tydzień to dużo, dla niektórych mało. Być może teraz w okresie letnim, zimny prysznic przyda się nawet bardziej, bo w przyszłym tygodniu temperatury mają być wysokie. Ewentualnym rozwiązaniem pozostaje dolewanie do wanny zagotowanej wody z czajników.

Dokładna lista adresów, których wyłączenie dostaw ciepłej wody będzie dotyczyć, znajduje się pod linkiem: www.fortum.pl/wylaczenia

WB