Od środy przejazd przy estakadzie na Rakowie w kierunku Katowic będzie zamknięty

 

W związku z przebudową linii tramwajowej, od środy, 31 lipca (przez około 2 tygodnie) zamknięty dla ruchu będzie przejazd przez torowisko przy estakadzie na Rakowie w kierunku Katowic. W związku z tym wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Inaczej pojadą też autobusy.

Trasy objazdu dla tej fazy robót pokazuje w uproszczeniu dołączona do informacji mapka. Kolor zielony wskazuje trasy (w obu kierunkach) dla jadących do i z Wrzosowiska i Brzezin, a kolor czerwony wskazuje trasę (w jednym kierunku) dla jadących ze Śródmieścia na południe miasta.

W przebudowie są obecnie al. Pokoju i al. Niepodległości, a ponadto trwają budowy centrów przesiadkowych przy dworcach kolejowych: Głównym, Stradom i Raków. Tam też są przebudowywane ulice w pobliżu dworców.

Czasowe zmiany w organizacji ruchu powodują utrudnienia w ruchu i kolejki pojazdów w części miasta, zwłaszcza na ul. Równoległej i nadal w rejonie estakady.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie prosi użytkowników dróg i pasażerów komunikacji publicznej o wyrozumiałość i przeprasza za przejściowe utrudnienia w ruchu.

Jezdnia al. Niepodległości, przed zajezdnią MPK, pozostanie zamknięta dla ruchu kołowego na całej szerokości jeszcze przez tydzień. Nadal będzie działał przystanek autobusów za tramwaj na wlocie al. Pokoju przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego.

Po obecnym etapie przebudowy torowiska tramwajowego nastąpi częściowe przywrócenie przejezdności jezdni al. Niepodległości.

ZAŁĄCZNIK:

Mapa organizacji ruchu

źródło: UM Częstochowy, MZDiT w Częstochowie