Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi

Fot. Fundacja Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja prowadzi zbiórkę starych telefonów. Oddając niepotrzebną komórkę, można wesprzeć dzieci z ubogich rodzin.

Więcej o akcji mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

– Osoby, które chcą nam pomóc, przysyłają lub przynoszą do naszego biura stare telefony. Firma recyklingowa odbiera od nas cały transfer telefonów, a następnie przesyła nam pieniądze na stypendia Świętego Mikołaja. Przez ponad 10 lat udało nam się przyznać już kilka tysięcy takich stypendiów. Łącznie na ten cel przekazaliśmy ponad 4 mln zł. Tym są właśnie pieniądze ze starych telefonów.

Cel zbiórki to jednocześnie dbanie o środowisko naturalne. Zmniejszenie liczby i masy odpadów oraz zapobieganie uwalnianiu się szkodliwych substancji do wody, gleby i powietrza. Stare telefony wysyłać można na adres warszawskiego biura Fundacji Świętego Mikołaja: ul. Koszykowa 24 lok. 7, 00-553 Warszawa. Do paczki z telefonem należy dołączyć karteczkę ze swoim adresem e-mail, aby Fundacja mogła potwierdzić, że przesyłka dotarła. Przed oddaniem telefonu należy wyjąć z niego kartę SIM. Aparat nie musi działać, nie jest też potrzebna ładowarka.

ABK/IAR