Odwaga – warsztaty kreatywnych działań

DSCF7222

To był trening dla superbohaterów, w trakcie którego bawiąc się, młodzi ludzie mogli zobaczyć, jak wielka jest ich moc. W Willi Generała odbyło się dzisiaj, w niedzielę 28 lutego, spotkanie z cyklu „Bajki rozrabiajki”, którego tematem była odwaga. Warsztaty kreatywnych działań pozwoliły dzieciom udoskonalić m.in. ich zdolności aktorskie i plastyczne.

Niełatwo jest przykuć uwagę dzieci. – Chodzi tutaj o szczerość, o to, żeby te zajęcia były dostosowane konkretnie do nich […] Akurat dzisiejsze zajęcia mówiły o superbohaterach, przewrotnie potraktowanych nie jako supermani, bo każdy jest superbohaterem – mówi prowadząca warsztaty Aleksandra Florczyk.

Do udziału w warsztatach byli zachęcani również rodzice. – Moim zdaniem jest to okazja do tego, żeby dziecko nauczyło się współpracować z dziećmi w zbliżonym wieku, bawić się, dowiedzieć czegoś ciekawego o sobie. Dzisiejszy temat, mówiący, że każdy może być superbohaterem, wydaje mi się interesujący, bo dzieci rzeczywiście lubią mieć swoich idoli, a tutaj mogły się dowiedzieć, że można być samodzielnie idolem – zauważa mama kilkuletniego chłopca.

„Bajki rozrabiajki” to cykliczne spotkania dla najmłodszych, w trakcie których prowadzone są zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, najważniejsza jest jednak wyobraźnia.

Krzysztof Rygalik

 

Jak przykuć uwagę dzieci? – mówi prowadząca warsztaty Aleksandra Florczyk.

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2016/02/warsztaty-w-cpm-emisja-1.mp3]

Do udziału w warsztatach byli zachęcani również rodzice. O spotkaniu mówią jego uczestnicy.

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2016/02/warsztaty-w-cpm-emisja-2.mp3]