Ofiary mrozu

policjant

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera nie zapominajmy, że są osoby, które są narażone na wychłodzenie organizmu. Wczoraj, na drodze leśnej w miejscowości Hucisko, z objawami znacznego wychłodzenia organizmu został znaleziony 49-letni mieszkaniec Częstochowy. Pomimo reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować. Wszystko wskazuje na to, że do śmierci doszło w wyniku zamarznięcia.
Również wczoraj po 18.00, w miejscowości Drochlin, na leśnej drodze znaleziono zwłoki 44-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego. I w tym przypadku prawdopodobną przyczyną śmierci może być wychłodzenie organizmu.
W obu przypadkach zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok.
Zimową porą na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażone osoby starsze, samotne, pod wpływem alkoholu i te, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Niskie temperatury oraz mroźny wiatr mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia takich osób.
Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie.