Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej Sancta Maria

Od 10 kwietnia trwają zapisy do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria. Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie Sancta Maria, a przy organizacji pomaga Szkoła Podstawowa nr 47 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie. Celem festiwalu jest szerzenie kultu maryjnego wśród dzieci i młodzieży i młodzieży. O wydarzeniu opowiada jego koordynator, Anna Rybowicz, wicedyrektor SP 47:
– Festiwal istnieje od 2007 roku. Jest to festiwal skierowany do dzieci i młodzieży do 19 roku życia. Uczestnicy przybywają z różnych krańców Polski. Festiwal od zawsze serdecznie zaprasza dzieci i młodzież szczególnej troski. W tym roku festiwal wpisuje się w rocznicę odzyskania niepodległości i dlatego hasło festiwalu brzmi „Maryja mamą naszego narodu”. Tak jak w zeszłym roku festiwal dzielimy na dwie kategorie, konkurs muzyczny i konkurs plastyczny.
Patronatem honorowym objęli festiwal: Metropolita Częstochowski abp Wacław Depo, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer, przeor klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze o. Marian Waligóra oraz Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych o. Nikodem Kilnar. Uroczysta gala festiwalu wraz z koncertem laureatów i prezentacją zwycięskich prac odbędzie się 27 maja o godz. 18:00 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze.
Szczegółowe informacje o festiwalu zawarte są na stronie www.festiwalsanctamaria.pl