Ograniczenie parkowania na ul. Staszica

Do redakcji Radia Fiat oraz czestochowskie24.pl dotarły głosy mieszkańców Częstochowy, którzy ze zdziwieniem przyjęli sytuację, jaka zaistniała na odcinku ul. Staszica od strony ul. Jasnogórskiej. Otóż część znajdujących się po prawej stronie ul. Staszica (od wjazdu z ul. Jasnogórskiej) miejsc parkingowych, których i tak jest w tym rejonie mało, zostało wyłączonych z parkowania. Wjazd na te miejsca uniemożliwiają zamontowane na stałe metalowe słupki. O przyczyny takiej decyzji zapytaliśmy instytucję nadzorującą strefy parkowania w mieście, czyli Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Mówi rzecznik MZDiT, Maciej Hasik:
– Chodzi o dwa miejsca parkingowe przy wjeździe do jednaj z firm. Parkowanie w tym miejscu bardzo ograniczało widoczność kierowcom pojazdów z tej firmy wyjeżdżającym. Na wniosek tej firmy zostały te miejsca wyłączone z parkowania. Chodzi tylko o względy bezpieczeństwa.
Wyjaśnienia MZDiT wydają się być logiczne, ale należałoby zadać sobie pytanie, czy nie lepiej byłoby przy projektowaniu miejsc parkingowych w tym rejonie pomyśleć od razu o zabezpieczeniu wyjazdu z firm czy posesji tak, żeby uniknąć jakichkolwiek problemów? Zapewne jeszcze wiele inwestycji drogowych w Częstochowie przed nami, a takie sytuacje, miejmy nadzieję, będą dobrą szkołą dla naszych drogowców.

ZD