OKF ponownie otwarty

fot. Radio Fiat

Mamy dobrą wiadomość dla fanów kina! Częstochowskie Kino Studyjne OKF “Iluzja” wznawia działalność po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.

Specjalista ds. filmu, Małgorzata Stasikowska-Lis podkreśla, że kino od teraz będzie funkcjonowało nieco inaczej, i że będzie potrzebowało „rozruchu”, by wrócić do stanu sprzed pandemii.

– Startujemy w zupełnie nowych okolicznościach i w nowym reżimie. Zaczynamy od przyszłego tygodnia i w dodatku bardzo powoli. Przez pierwsze cztery dni będziemy wyświetlać jedynie dwa filmy dziennie, a później w okresie od 26 czerwca do 2 lipca tylko trzy seanse. Mamy jednak nadzieję, że w lipcu wszystko wróci już do względnej normalności i że ruszymy pełną parą.

Stasikowska-Lis zapewnia, że ponowne uruchomienie kina będzie wiązało się z wprowadzeniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

– Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego udostępniamy połowę sali, a więc jeśli nasza sala liczy 120 miejsc, będziemy mogli przyjąć 60 osób. Między widzami musi być także jedno miejsce odstępu, a sami widzowie powinni nosić maseczki oraz korzystać z płynu do dezynfekcji, który znajduje się w holu kasowym i przed wejściem do kina.

Kino Studyjne OKF “Iluzja” zaprasza na pierwsze seanse już za tydzień, 22 czerwca. Repertuar obejmować będzie m.in. filmy “Sala Samobójców. Hejter”, koncert urodzinowy “Andre Rieu, czyli 70 lat młodości”, “Co przyniesie jutro”, “Biały, biały dzień” oraz “Zawód: Kobieciarz”. Przedsprzedaż biletów już ruszyła i można je zakupić online.

MSI