Ósmoklasiści zdawali próbny egzamin

We wtorek 18 grudnia uczniowie klas ósmych przystąpili do próbnego egzaminu z języka polskiego. Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty przez szkołę jest dobrowolne. Próbny egzamin ósmoklasisty odbywał się w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, czy zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi. Spośród częstochowskich szkół egzamin próbny z języka polskiego zdawali między innymi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 33. im. Marii Kownackiej.

W naszej szkole do egzaminu przystąpili prawie wszyscy uczniowie z dwóch klas ósmych, to jest 48 osób  – mówi dyrektor placówki Beata Zemła.

W środę 19 grudnia uczniowie ósmych klas przystąpią do testu z matematyki. Na jego napisanie będą mieć 100 minut. W czwartek natomiast odbędzie się próbny egzamin z języka angielskiego lub innego języka nowożytnego.

Uczniom Szkoły Podstawowej nr 33. im Marii Kownackiej, którzy przystępują do próbnych egzaminów towarzyszy wyjątkowa wystawa świąteczna autorstwa Marzeny Marchewki.

PNP

Tagged with