Ostatni weekend lata nie należał do spokojnych

Fot. Radio Fiat

Zatrzymanie czterech nietrzeźwych kierowców, wykonanie ponad 200 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wśród kierowców oraz zatrzymanie pięciu praw jazdy z powodu zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym.

Tak przedstawiają się policyjne działania częstochowskiej drogówki przeprowadzone w miniony weekend. Niestety mimo licznych kontroli, nie obyło się bez 41 kolizji oraz czterech wypadków na drogach Częstochowy i powiatu.

– W sobotę ok. godz. 20:00 na autostradzie A1 doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna w wieku 35 lat przechodził przez autostradę w niedozwolonym miejscu i wtargnął wprost pod pojazd marki Volvo. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała i pozostał na leczeniu w szpitalu. Z kolei w niedzielę ok. godz. 16:00 w Przyrowie doszło do zdarzenia z udziałem traktora. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że traktor kierowany przez 35-latka ciągnął drewniany wóz. Podczas jazdy doszło do jego uszkodzenia, w wyniku czego dwie osoby spadły. Ranna została 66-letnia kobieta, która trafiła do szpitala, gdzie pozostała na leczeniu – podał oficer prasowy podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W ciągu ostatnich trzech dni straż pożarna w Częstochowie zanotowała 60 sytuacji wymagających zaangażowania jednostek przeciwpożarowych.

– Prowadzone działanie to gaszenie sześciu małych pożarów, usuwanie skutków 48 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do sześciu fałszywych alarmów w dobrej wierze. – mówił naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego mł. Bryg Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

W miniony weekend dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali od mieszkanek i mieszkańców miasta 113 telefonicznych wniosków o interwencję. Jak mówi Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie, obyło się bez poważniejszych incydentów.

– Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych – łącznie to 33 zdarzenia. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu przeprowadzili sześć obserwacji, podjętych i zakończonych przez strażników. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy mundurowi podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – powiedział Artur Kucharski.

Jednym z ważniejszych zadań realizowanych przez strażników miejskich w miniony weekend było zabezpieczanie pielgrzymek, które dotarły do Częstochowy na Jasną Górę.

BNO