Pararudniki Drone Racing 2019

Pararudniki Drone Racing 2019 to kolejna edycja zawodów w wyścigach dronów organizowanych przez Aeroklub Częstochowski, NaHoryzoncie.pl i Częstochowską grupę dronową SC34 Drone.

Tegoroczne zawody w randze Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 14-16 czerwca 2019 na lodowisku MOSiR przy ul. Sobieskiego w Częstochowie. W szranki stanie ponad 50 zawodników z całego kraju. Zawody w Częstochowie to 1 z 3 imprez tego typu w Polsce ciesząca się niezwykle dobrą renomą.

W tym roku organizatorzy przygotowali coś specjalnego dla widzów i zawodników. Po raz pierwszy w Polsce odbędą się zawody drużynowe (piątek, 14 czerwca). Na zwycięstwo będzie musiał zapracować cały team, a przygotowana formuła zawodów pozwoli trzymać w emocjach pilotów i widzów do samego końca. Popełnione błędy będą miały odzwierciedlenie w wyniku całej drużyny, ale w biegu finałowym będzie można odrobić stratę.

Drugiego dnia głównie odbywać się będą treningi przed ostatecznym, niedzielnym sprawdzianem. Ten etap jest niezwykle ważny, pozwala pilotom dronów wyścigowych „wlatać” się w tor.

Ostatni dzień zawodów to jeszcze więcej latania, większe prędkości i więcej emocji, które często udzielają się samym zawodnikom. To ten etap pozwoli wyłonić zwycięzcę i zdobyć punkty w Pucharze Polski.

Śladem lat ubiegłych również w tym roku, w sobotni wieczór odbędzie się nocny pokaz lotów oświetlonych dronów, który zapewnia niezwykle widowisko dla przybyłych gości. W zeszłorocznych zawodach, które odbyły się we Mstowie, w pokazie wzięło udział ponad 200 gości.

Impreza jest niebiletowana. Serdecznie zapraszamy.

źródło: Aeroklub Częstochowski