Pielgrzymi z Mstowa u stóp Matki Bożej

53. Piesza Pielgrzymka z Mstowa w arch. częstochowskiej dotarła w niedzielę, 19 sierpnia na Jasną Górę. Pątnicy wyruszyli z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przed południem w grupie kilkuset osób stanęli u stóp Matki Bożej. Pątnicy  z Mstowa modlili się podczas Mszy św. o godz. 11.00 odprawionej w bazylice pod przewodnictwem ks. Dawida Kowera –  proboszcza parafii w Mstowie. W homilii duchowny nawiązał do czytań, które mówią o wybieraniu mądrości w swoim codziennym życiu. Uczestnicy Pielgrzymki z Mstowa przyszli z wieloma intencjami, zarówno prywatnymi jak też dotyczącymi ich wspólnoty parafialnej.  – Jako parafianie idziemy w szczególności pomodlić się za naszego nowego proboszcza oraz aby Matce Bożej zawierzyć Jego nową pracę duszpasterską oraz wszystkich, którzy są w nią zaangażowani – mówi Mariola Jura.

Mstów jest znany między innymi z tego, że od lat wiedzie przez niego pielgrzymi szlak na Jasną Górę. Księża kanonicy regularni – opiekunowie tamtejszego sanktuarium – podejmują zdrożonych pielgrzymów, którzy pochylają się przed obrazem Matki Bożej w cichej modlitwie.

W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny znajduje się słynąca łaskami niewielka kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

PNP