Pielgrzymka rowerowa z Głogowa dojechała na Jasną Górę

Fot. Radio Fiat

Pielgrzymi z Głogowa dojechali na Jasną Górę. Do swojego celu dotarli dzisiaj o godz. 11. Na rowerach przejechali łącznie 340 km. Pielgrzymi cieszą się, że ich podróż na Jasną Górę zakończyła się powodzeniem. O przebiegu trasy opowiada jeden z duchownych uczestniczących w pielgrzymce:

Trasa nie była ciężka, wszystko było dopracowane. Sztab ludzi czuwał nad bezpieczeństwem i zdrowiem uczestników. Nasze duchowe siły także były wzmacniane. Wszystko tak się łączyło ze sobą, że daliśmy radę.

Pielgrzymi pokonywali codziennie po kilka etapów liczących od 10 do 25 km. Po każdym etapie przewidziany był odpoczynek. Uczestnicy pielgrzymki przemieszczali się przede wszystkim po nawierzchni asfaltowej. O szczegółach trasy mówi jej koordynator:

W tym roku w Głogowskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę brało udział 55 uczestników. Przez 4 dni pokonaliśmy łącznie 350 km. Wyruszyliśmy w środę i dzisiaj, w sobotę, dojechaliśmy na Jasną Górę. Dzisiejszy dzień był trochę krótszy, bo od 11 jesteśmy już na placu. Później będziemy jeszcze przeżywać Mszę Świętą w Kaplicy Cudownego Obrazu. Jeśli chodzi o poprzednie dni to 100 km to była nasza dzienna trasa.

Pielgrzymi przejeżdżali m.in. przez Oborniki Śląskie, Wołczyn i Pawełki. Odwiedzili także trzy sanktuaria: Dobrej Jutrzenki w Grodowcu, Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy i Matki Bożej Bolesnej w Łozinie.

W zeszłym roku w pielgrzymce brało udział 190 osób. To o 135 więcej w porównaniu z tegoroczną. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa. Organizatorzy liczą jednak, że w przyszłym roku pielgrzymka będzie liczniejsza.

WB