Pielgrzymka Warszawska z udziałem grupy z Częstochowy

Źródło fot. WPP AG 17/Facebook

W tym roku Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup „17” z powodu epidemii będzie dość specyficzna. Przebiegać ona będzie w formie sztafetowej. Grupa pielgrzymów z Częstochowy także dołączy do tej pieszej modlitwy. Dla naszych pielgrzymów została wyznaczona trasa od Krzętowa do Dąbka. Więcej informacji odnośnie trasy pielgrzymki udziela ks. Marek Olejniczak:

Trasa jest bardzo zróżnicowana. Większość etapów prowadzi przez lasy i pola. W tym dniu asfaltem idziemy bardzo rzadko. Przychodzimy do Dąbka ok. godz. 18. Zawsze tak było jednak wiadomo, że zawsze mogą wystąpić jakieś zmiany jeśli chodzi o czas.

Wyznaczony odcinek jest przedostatnim odcinkiem trasy i przebiega po terenie diecezji częstochowskiej. Jest to jednocześnie najdłuższy odciek Pielgrzymki Warszawskiej. Z powodu pandemii, ilość uczestników tej pielgrzymkowej trasy jest ograniczona:

Mniej więcej wszystko jest według zaleceń sanepidu. W naszej pielgrzymce jest to bardziej obostrzone ze względu na to, że była bardzo zróżnicowana ilość grup. Żeby wszystkim dać jednakową możliwość zostało to ograniczone do księdza przewodnika i czterech osób. – mówi ks. Marek Olejniczak

Pielgrzymi będą się modlić, a także nieść swoje własne intencje. Jak mówi ks. Marek Olejniczak osoby, które nie będą uczestniczyły w całej pielgrzymce tylko w pewnym etapie, doświadczą tego czego pozostali pielgrzymi:

W czasie trasy będzie odmawiany różaniec. Będą też wspominane intencje, które są zapisane w internecie lub też będą bezpośrednio podnoszone przez pielgrzymów. Będzie też koronka do Miłosierdzia Bożego, a każdy dzień zaczyna się godzinkami do Najświętszej Maryi Panny. Wśród modlitw będzie też konferencja, Będzie też czas na przejście w milczeniu. Można więc powiedzieć, że ci, którzy będą szli przez jeden dzień, będą mieli namiastkę pełnej pielgrzymki.

Etap Krzętów-Dąbek rozpocznie się 13 sierpnia. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 6:45 w Krzętowie. Następnie ma zostać odprawiona Msza św. po której pielgrzymi wyruszą w trasę. Szczegóły wszystkich tras pielgrzymki można znaleźć pod linkiem: www.17-ka.org.pl/trasa.php

WB