Piknik rodzinny „W Blasku Krzyża z Ojcem Pio”

Przeprośna Górka w Siedlcu koło Częstochowy jest miejscem szczególnym, ponieważ znajduje się tam Sanktuarium św. Ojca Pio. Aby wspomóc jego rozbudowę, ludzie dobrej woli organizują piknik rodzinny „W Blasku Krzyża z Ojcem Pio”.

Odbędzie się on w niedzielę 29 września od godziny 11.00 do 16.00. Dzięki mocy atrakcji każdy znajdzie coś dla ciała, a także coś dla ducha. Mówi o. Ludwik Maria od Krzyża, rektor Sanktuarium Św. Ojca Pio:

– Piknik ten organizują ludzie świeccy, ponieważ jest to ich idea. Blask Krzyża to jest nazwa tej drogi formacyjnej, która towarzyszy nam apostołom Jezusa Ukrzyżowanego. Jest to grupa, która już niejednokrotnie była w sanktuarium, i która zakochała się w tym miejscu.

Na pikniku dzieci będą mogły skorzystać ze strefy artystycznej oraz zabawy, natomiast strefa łasucha będzie oferować domowe ciasta, lody i napoje. Uczestnicy pikniku znajdą również coś dla ducha w strefie Ojca Pio, a także zostanie przeprowadzony konkurs biblijny:

– Zostały przygotowane cegiełki. Będzie to sposób na to, żeby ludzie, którzy zechcą, mogli złożyć ofiarę na to sanktuarium. Potem będzie losowanie połączone z nagrodami. Podczas konkursu będzie trzeba odpowiedzieć na proste pytania biblijne. Ten, kto czyta biblię, na pewno da sobie radę.

Za organizację odpowiedzialny jest Instytut Zakonny Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego. Pieczę medialną sprawować będzie Radio Fiat.

AK