Piknik żeglarski w Parku Lisiniec

Fot. Radio Fiat

W ramach tegorocznej edycji programu PolSailing, w częstochowskim Parku Lisiniec odbył się piknik żeglarski dla rodzin z dziećmi. Nauka robienia węzłów, wyścigi w workach i gra terenowa to tylko nieliczne z atrakcji.

Jak mówi Jarosław Cieślak, prezes klubu UKS „MORKA” Częstochowa, zabawa miała zachęcić uczestników do rozpoczęcia przygody z żeglarstwem.

– Żeglarstwo to bardzo fajna sprawa. Może być indywidualne albo w grupie, w której uczy się współpracy. Jest wiele form żeglarstwa – olimpijskie, rekreacyjne, weekendowe. Można się również „powłóczyć” żaglówką po Mazurach. To bardzo odprężające zajęcie. „PolSailing Day”, czyli piknik żeglarski to jeden z komponentów Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej. W ramach pikniku przygotowaliśmy gry i zabawy. Są różne ciekawe konkurencje takie jak wiązanie węzłów, konkurs wiedzy o budowie jachtu czy wyścigi w workach.

Gry terenowe dla dzieci miały bawić i edukować. Według organizatorów celem pikniku było aktywne spędzenie czasu w gronie rodzinnym.

– Bardzo dobrze się bawiłam. Robiłam węzły, skakałam w workach i ścigałam się w zawodach.
– Żeglarstwo to piękny sport i ciesze się, że powstała taka impreza jak ten piknik. Przez zabawę dziecko może nauczyć się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy.

„PolSailing Day” miał wprowadzić najmłodszych oraz ich dorosłych opiekunów do żeglarskiego świata. Dla dzieci, które chciałyby rozpocząć naukę w tej dziedzinie sportu, organizowane są codzienne popołudniowe szkolenia na zbiorniku wodnym „Pacyfik”. Pamiętajmy jednak, że z wodą nie ma żartów. O bezpieczeństwie nad wodą pisaliśmy tutaj.

ABK