Piknikowo na Księżycowej

Piknik literacki zorganizowany dla dzieci i rodziców – to propozycja Filii nr 8 Biblioteki Publicznej na spędzenie piątkowego popołudnia. Plenerowa impreza odbyła się przy ul. Księżycowej, tuż przed biblioteką.

Jak przyznaje kierownik biblioteki, Halina Kowasz, piknik cieszy się dużym zainteresowaniem:

Pomysł w zasadzie wziął się z zapotrzebowania lokalnej społeczności. Taki piknik odbywał się w zeszłym roku i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Miałyśmy potem różne zapytania o to, kiedy znowu będzie taka impreza, wobec tego postanowiłyśmy również w tym roku taki piknik urządzić.

Uczestnicy pikniku mieli zapewnione liczne atrakcje – były balony, lepienie w glinie i liczne warsztaty. Zajęcia plastyczne prowadziła Natalia Talarek-Oswald z pracowni „Tęczówka”:

Dzieci odrysowują swoje kontury ciała na wielkim kawałku tkaniny, a następnie malują się w środku. Chcemy też, aby dzieci wewnątrz swoich konturów wypisały swoje pozytywne cechy. Z doświadczenia wiem, że nie jest to proste. Dzieciom trudno znaleźć w czym są dobre, więc mam nadzieję, że ta plastyczna zabawa je trochę w tym wzmocni.

Na Piknik literacki specjalnie z Krakowa przyjechał Teatr „Maska”, który zaprezentował przedstawienie pt. „Opowieści z Teczki Profesora Książeczki”.

KF