PiS do Polaków: Wasz ruch

Ku końcowi zbliża się wyborcza kampania, a finalne dni to czas podsumowań i ostatnich apeli. Na przykład pro-frekwencyjnych. Zgromadzeni przed Muzeum Monet i Medali św. Jana Pawła II częstochowscy działacze Prawa i Sprawiedliwości zachęcali swoich wyborców do wzięcia udziału w niedzielnym głosowaniu hasłem „Głosuj za Polską”.

Wśród nich senator RP Artur Warzocha.

– Kilka dni temu prezes Jarosław Kaczyński wraz z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawili Piątkę dla Polski – mówił. – Jeżeli chcemy to zrealizować, to poprosimy o twoją, czyli waszą Piątkę – nie dla PiS-u – ale dla Polski, czyli pięć rzeczy, które w tych ostatnich dniach należy zrobić.

„Twoja piątka dla Polski” to swego rodzaju instrukcja postępowania skierowana do wyborców PiS.

– Ona określa to, co na te ostatnie dni jest naszemu narodowi potrzebne, czyli wzajemna wyrozumiałość, empatia, serdeczność, ciepło – zachęcał wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński. – Pójdźmy cały rodzinami. Zadzwońmy do przyjaciół, nie bójmy się argumentować. Mówmy do nich: „zostaliśmy tylko my, zrób to, co ja – zaufaj”.

PiS w specjalnie przygotowanej ulotce apeluje nie tylko o przekonywanie dotąd niezdecydowanych, ale też prosi o pomoc tym, którzy na wybory z różnych względów dotrzeć samodzielnie nie mogą.

MD