superREGIO – taką nazwę będą nosiły nowe połączenia komercyjne POLREGIO, które już w czerwcu br. pojawią się na polskich torach. To kolejny krok w rozwoju siatki połączeń kolejowych w Polsce.

Nowe połączenia POLREGIO będą łączyły ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce. Dla odróżnienia ich charakteru od flagowych połączeń o nazwie REGIO spółka ogłosiła specjalny konkurs dla pracowników, którego celem było wymyślenie najatrakcyjniejszej nazwy nowej kategorii pociągów. W drodze konkursu zwyciężyła nazwa „superREGIO”.

– Zamknęliśmy trudny dla spółki okres restrukturyzacji i z żelazną konsekwencją idziemy dalej, wprowadzając na rynek połączenia pod nową nazwą superREGIO. Będą to pociągi kursujące w wielu przypadkach w dotąd nieobsługiwanych bezpośrednich relacjach, jak Ostrowiec Świętokrzyski – Wrocław. Wyznacznikiem superREGIO będzie m.in. tabor o podwyższonym standardzie, atrakcyjny czas przejazdu i cena biletów. Niebawem podamy więcej szczegółów – powiedziała Anna Lenarczyk członek Zarządu i dyrektor handlowy Spółki Przewozy Regionalne, właściciela marki POLREGIO.

Nowe połączenia superREGIO będą uzupełnieniem kolejowej oferty przewozowej w kraju. Najmłodsza kategoria pociągów w Polsce pojawi się początkowo na trasie Ostrowiec Świętokrzyski – Kielce – Włoszczowa – Częstochowa Stradom – Opole – Brzeg – Wrocław, Kraków – Zator i Katowice – Zator, gdzie znajduje się Energylandia – największy rodzinny park rozrywki w Polsce.

Spółka POLREGIO informuje również, że do czasu wprowadzenia zmian w Zasadach i warunkach stosowania Wspólnego Biletu (ZW-WB), sprzedaż biletów na przejazd pociągami superREGIO w ramach oferty Wspólny Bilet nie będzie prowadzona.

źródło: www.polregio.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content