„Podaj łapę”

Pod takim hasłem w niedzielę 8 kwietnia na Placu Biegańskiego odbyła się charytatywna impreza, której celem było pozyskanie wsparcia dla zwierząt z częstochowskiego schroniska oraz promocja adopcji czworonogów.

O przewodniej idei wydarzenia najlepiej opowie jego główna organizatorka, Katarzyna Grzyb, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie:

– Przekonujemy społeczeństwo, że warto pokochać i adoptować bezdomnego zwierzaka, dać mu dom i szansę, ponieważ zwierzęta są warte miłości i uwagi.

Na Placu Biegańskiego przygotowano liczne atrakcje:

– Oprócz występów artystów, zespołów muzycznych, teatru tańca i pokazu tresury psa można również skorzystać z porad lekarza weterynarii i porad Inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, który podpowie nam, jak zachować się w sytuacji, kiedy zauważymy, że zwierzakowi dzieje się krzywda – kontynuowała Katarzyna Grzyb.

Zapytana o najpilniejsze potrzeby częstochowskiego schroniska i jego podopiecznych, kierownik placówki odpowiedziała:

– Najbardziej potrzebujemy sprawdzonych, pewnych i przemyślanych adopcji, aby jak największa liczba zwierzaków mogła znaleźć dom.

Impreza podobała się Wiktorii Wolskiej, która uważa, że takie wydarzenia mogą skutecznie zachęcić do udzielania pomocy zwierzętom:

– Ta impreza może pomóc. Jeśli jeszcze wolontariusze postarają się ze wszystkich sił, to będzie dobrze.

Imprezie towarzyszyły koncerty. Na scenie wystąpili m.in.: Zespół Claris, Olek Klepacz z Artystycznym Przedszkolem, Iga Kozacka i Fisher Music.

MO