Podsumowanie akcji „Kolej na ferie”

W tym roku już po raz drugi, z inicjatywy marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, dzieci i młodzież mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów Kolejami Śląskimi. W tym roku zainteresowanie tą akcją było bardzo wysokie. Skorzystało z niej 167 000 uczniów.

Z tej oferty można było skorzystać przez cały okres trwania ferii w województwie śląskim – to jest od 11 do 26 stycznia 2020 roku. Oprócz darmowych przejazdów w tym czasie można było zobaczyć między innymi zajezdnię kolejową. Więcej o akcji opowiedziała rzecznik Kolei Śląskich, Magdalena Iwańska.

-Tym razem akcja powiodła się również sukcesem, bo w ubiegłym roku przewieźliśmy ponad 150 tysięcy osób. A w tym roku było to około 167 tysięcy i ten wynik z ubiegłego roku i ten tegoroczny, jest dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Zaskoczenie było tym większe, że też bardzo dużą popularnością cieszyły się dodatkowe atrakcje, organizowane przez koleje Śląskie. Ponieważ w tym roku zapraszaliśmy między innymi do zwiedzenia naszej bazy oraz do wybrania się w podróż przejazdem specjalnym do Krakowa. I w obu tych przypadkach, wejściówki rozchodziły się naprawdę z prędkością światła. Już w 30 sekund od otwarcia systemu rezerwacyjnego, mieliśmy pełne miejsca. Bardzo nas to cieszy bo to znaczy że kolej jest jakąś atrakcyjną propozycją dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję że jeżeli będziemy organizować tego typu wydarzenia w przyszłości, to również będziemy mogli liczyć na zainteresowania naszych podróżnych.

Kolej na ferie” to na pewno nie ostatnia propozycja Kolei Śląskich dla dzieci i młodzieży, dlatego warto obserwować ich stronę internetową.

źródło foto: Koleje Śląskie