Podwójne otwarcie w Miejskiej Galerii Sztuki

Piątek był dniem niezwykle intrygującym dla częstochowskiego światka artystycznego. W tutejszej Miejskiej Galerii Sztuki otwarto wówczas jednocześnie dwie wystawy, których autorami są absolwenci uczelni artystycznych. O szczegółach opowiada kurator wystaw Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, Joanna Matyja.

– Jagoda Woźny jest absolwentką z roku 2016 i prezentuje wystawę, zatytułowaną „Lekcja Anatomii” – mówi kurator wystaw Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, Joanna Matyja. – Wystawa ta została zainspirowana dziełami wielkich mistrzów, lecz owe inspiracje przejawiają się w sposób indywidualny i bardzo ekspresyjny. Na Sali Gobelinowej z kolei znajduje się wystawa pod mocnym i lekko prowokacyjnym tytułem „Przestań się gapić”. Jest to prezentacja 23 autorów, reprezentujących różne nurty artystyczne, ale kierujących się podobnym motywem przewodnim, a więc chęcią pobudzenia zwiedzającego do większej aktywności i zaangażowania na rzecz sztuki.

Kurator wystaw określa drugą ekspozycję jako szczególny sposób wyrażenia się biorących w niej udział artystów.

– Autorzy tej wystawy mówią, iż są to 23 indywidualne historie codzienności. I rzeczywiście coś w tym jest, bo dzięki tej wystawie możemy spojrzeć na ich artystyczny ogląd świata, emocje, poglądy i wzajemne relacje – podsumowuje Matyja.

Wernisaż rozpoczął się o godz. 18:00. Obie wystawy będą trwały do 10 listopada bieżącego roku.

MSI