Policja na Placu Biegańskiego

W niedzielę 30 września na Jasnej Górze odbędą się XVII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego. W przeddzień, w sobotę 29 września, na Placu Biegańskiego w godzinach od 13.00 do 18.00 policja promowała służbę w swoich szeregach.

Częstochowscy policjanci oraz szkoły z klasami mundurowymi zaprezentowali m.in. pokaz tresury psów służbowych Policji, pokaz sprzętu policyjnego potrzebnego podczas zabezpieczania imprez masowych i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

30 września 2018 roku już po raz XVII odbędą się Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Uroczystości rozpoczną się o 11.30 na Placu Biegańskiego w Częstochowie, gdzie złożona zostanie wiązanka kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Pielgrzymi ruszą następnie Aleją Najświętszej Maryi Panny w kierunku Jasnej Góry. Wiązanki kwiatów złożone zostaną także przy pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki i przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Alei Henryka Sienkiewicza.

O 13.15 na Błoniach Jasnogórskich odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Po niej policjanci pomodlą się przy tablicy Gloria Victis oraz przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej. Na zakończenie odbędzie się uroczysty koncert Chóru Garnizonowego z Parafii Wojskowo-Cywilnej Matki Bożej Królowej Polski z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości RP w sali Papieskiej im. Świętego Jana Pawła II.

PK