Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjant wstępując do służby ślubuje wiernie służyć narodowi, chronić porządek prawny, a także strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Po 24 latach służby, funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie udowodnił, że słowa policyjnej roty obowiązują również poza służbą. Mundurowy zatrzymał kierowcę, który miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Mł. asp. Andrzej Kucharski jechał akurat z żoną na wycieczkę, kiedy w miejscowości Skrzydlów zauważył audi, którego kierowca poruszał się całą szerokością drogi. Wzbudziło to przypuszczenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Gdy samochód zjechał na pobliski parking, policjant otworzył drzwi i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. W zatrzymaniu pomogła mu żona, która na co dzień również pracuje w policji. Gdy na miejsce przyjechał patrol z Kłomnic okazało się, że 59-letni mieszkaniec Częstochowy miał w wydychanym powietrzu aż 3 promile. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny, grożą mu 2 lata więzienia.

Wspierajmy akcję „Nie reagujesz – akceptujesz”, której głównym celem jest brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo.

źródło: KMP Częstochowa