Policjant z Częstochowy zwyciężył w XIV Międzynarodowym Turnieju Policji Konnej

42-235522

W ośrodku „Pegaz” w Częstochowie odbył się wczoraj (7 czerwca) XIV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej. W zawodach uczestniczyło 28 zawodników z 14 drużyn konnych z Polski, Czech, Węgier i Niemiec. Celem każdego zawodnika było przejechanie toru przeszkód w możliwie jak najlepszym czasie bez punktów karnych.
Ostatecznie najlepszym jeźdźcem został sierż. szt. Grzegorz Wypchlak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie na koniu Don Camillo. Zawodnik otrzymał puchar, który wręczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.
Drugie i trzecie miejsce w kategorii indywidualnej zajęli policjanci z Ostrawy. Najlepszą drużyną Turnieju okazali się również ci sami zawodnicy z Ostrawy – Libor Zedniczek na koniu Macarena oraz Daniel Orsag na koniu Solo Faga. Otrzymali oni puchary, które wręczał Zastępca Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji – podinsp. Radosław Mazur.
Drugie miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna z Częstochowy – sierż.szt. Grzegorz Wypchlak na Don Camillo i st. sierż. Agnieszka Mordal na koniu Bonzo.
Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z Komendy Stołecznej w składzie sierż.Przemysław Frąckiewicz na koniu Romeo II oraz asp. Dariusz Małkowski na Sorbecie.
Nagrodę za styl i grację otrzymała zawodniczka z Węgier – Edina Zgigo na Titoku, a najlepszą amazonką zawodniczka z Czech – Vladimira Podrouekowa na koniu Agata.

Źródło: czestochowa.slaska.policja.gov.pl/