Półmetek wakacji – jak spędzali je do tej pory częstochowianie?

 

Fot. Radio Fiat

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Za nami już pierwsza połowa wakacji. Z pewnością niektórym plany na lato pokrzyżowała epidemia koronawirusa, jednak z tym także można było sobie poradzić. Ostatnie dni lipca były dość ciepłe i słoneczne co dawało możliwość wypoczynku. Zapytaliśmy więc częstochowian jak oni spędzili pierwszą połowę wakacji:

– Ja wakacje spędzam w tym roku w domu, na działce. Mam tam basen, ewentualnie porobię jakieś prace ogrodowe. W dobie koronawirusa siedzę raczej w domu i nie zamierzam nigdzie wyjeżdżać.

– Byliśmy w tym roku nad polskim morzem i pogoda wyjątkowo dopisała. Jedynie co nas zwaliło z nóg, to ceny. Strasznie drogo.

– Byłem z kolegami w górach, pojechaliśmy sobie na wycieczkę. Było fajnie, pochodziliśmy po górach i pospacerowaliśmy. Nogi bolały, ale było warto.

Jak widać, mimo trudności można zaplanować sobie wakacyjny relaks. Dla chcącego, nic trudnego, tym bardziej, że od 1 sierpnia można korzystać z bonu turystycznego. Aby z niego skorzystać należy się zarejestrować przez internet w systemie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O tym, gdzie można korzystać z bonu, mówi wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy:

– Pensjonaty, hotele, agroturystyka, ale także biura podróży i organizacje pożytku publicznego, które mogą świadczyć usługi sportowo-rekreacyjne lub kolonie dla dzieci. Na pewno za kilka dni tych podmiotów będzie drugie tyle.

Okres wakacyjny powoli dobiega końca, więc można powiedzieć, że jest to ostatnia szansa na to, by zaplanować sobie wyjazd. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie w te wakacje, bo to one jest najważniejsze.

Źródło: IAR

WB