Pomoc dla bezdomnych

W ostatnich dniach aura nas nie rozpieszcza, a co za tym idzie znacznie pogorszyła się sytuacja ubogich i bezdomnych. Często nie mają oni możliwości aby się ogrzać i zjeść ciepły posiłek, a z różnych przyczyn nie chcą korzystać z pomocy noclegowni i różnych fundacji. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Straż Miejska nawiązały współpracę aby pomóc takim osobom.

– Ostatniej nocy Staż Miejska patrolowała teren Częstochowy w celu znalezienia miejsc przebywania bezdomnych. Strażnicy odwiedzili ponad 20 lokalizacji i udzielili pomocy wielu potrzebującym, dając im koce, ubrania i ciepłe posiłki. Kilku z napotkanych, którzy wyrazili zgodę zostało zabranych do ogrzewalni. Jest to akcja, która prowadzimy co roku, kiedy tylko temperatura niebezpiecznie spada – mówi Olga Dargiel z częstochowskiego MOPS-u

Każdy może pomóc, wystarczy, że zawiadomimy odpowiednie służby o tym, że znamy miejsca gdzie przebywają bezdomni potrzebujący wsparcia. Inną opcją jest również zebranie niepotrzebnych nam ciepłych koców czy ubrań i dostarczenie do fundacji, które zajmują się zbiórkami na rzecz potrzebujących.