Porady, konsultacje, nagrody – dni otwarte w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu

Szukasz pomocy dla swojego dziecka i chciałbyś skonsultować się z logopedą, psychologiem, pedagogiem czy fizjoterapeutą? W Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie w Częstochowie można takiej porady zasięgnąć.

Dzisiaj (22.10) rozpoczął się pierwszy dzień dni otwartych, zorganizowanych przez placówkę, podczas których można zapoznać się z działalnością centrum, jego pracowników oraz poszczególnych specjalistów. O szczegółach mówi Agnieszka Krzemińska, kierownik Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie:

– Dni otwarte są okazją do zachęcenia rodziców do skorzystania z naszych konsultacji. Chcemy zachęcić rodziców, żeby nie bali się tej wczesnej konsultacji, to, że przyjdą do nas, nie oznacza, że dziecko jest z niepełnosprawnością czy dużymi problemami rozwojowymi. Może się okazać, że dziecko ma niewielkie problemy i kilka spotkań terapeutycznych pomoże dziecku.

Dni otwarte są też okazją do rozdania nagród laureatom między przedszkolnego konkursu plastycznego:

– W tym roku temat konkursu brzmi: „Nasze urodziny” ponieważ Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu obchodzi w tym roku 25 rocznicę działalności. Podtytuł brzmiał „Sprawni czy niesprawni – wszyscy jesteśmy tacy sami”.

Konkurs w tym roku cieszył się rekordowym zainteresowaniem – 17 placówek nadesłało aż 90 prac przedszkolaków. Dwunastu najlepszym pracom przyznano wyróżnienia. Nauczycielka wychowania przedszkolnego z Miejskiego Przedszkola nr 1 im. Misia Uszatka w Częstochowie mówi, że jest to cenna inicjatywa:

– Na co dzień poruszamy takie sprawy, są one dla nas bardzo ważne, ponieważ wokół otaczamy się różnymi ludźmi i chcemy, żeby nasze dzieci od początku wiedziały, że wszyscy jesteśmy równi. Mamy bardzo uzdolnione dzieci w grupie, uwielbiają malować i dlatego z chęcią rysowały oraz pokazywały, że są równe z innymi dziećmi i wszyscy jesteśmy tacy sami.

Dzisiaj (22.10) do godziny 18.00 a jutro (23.10) od 12.00 do 18.00 będzie można odwiedzić Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie przy ul. Jasnogórskiej 36. Na zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi czekają specjaliści oraz pracownicy placówki.

AK