Powakacyjne zajęcia w Miejskim Domu Kultury

Wakacje dobiegają końca. Instytucje kulturalne przygotowują się na nowy rok szkolny. Jedną z nich jest Miejski Dom Kultury, który jak co roku przygotował specjalną ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Z oferty Miejskiego Domu Kultury można było korzystać przez całe wakacje. A na co mogą liczyć zainteresowani podczas roku szkolnego?

Zajęcia edukacyjne odbywają się w dwóch placówkach. Przy ul. Łukasińskiego są to zajęcia choreograficzne, z gimnastyki korekcyjnej, z gimnastyki relaksacyjnej, muzyczne, a także wokalne i teatralne. Z kolei w filii przy ul. Spadzistej zainteresowane osoby mogą liczyć na zajęcia modelarskie, ceramiczne, muzyczne, plastyczne, z kroju i szycia oraz fotograficzne – mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Paweł Musiał.

Jak podkreśla Paweł Musiał, warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest złożenie w Miejskim Domu Kultury karty uczestnika:

Uczestnik ma obowiązek złożyć taką kartę, przy czym chciałbym zaznaczyć, że pierwszeństwo w przyjęciu mają osoby, które dotychczas uczestniczyły w takich zajęciach. Karty można składać od 20 sierpnia.

Oprócz zajęć edukacyjnych w Miejskim Domu Kultury szykują się również imprezy kulturalne.

W przeciwieństwie do filharmonii, czy teatru, często organizujemy imprezy na ostatnią chwilę, dlatego zachęcam do śledzenia na bieżąco tego, co się u nas dzieje – dodaje dyrektor.

Z początkiem września zostanie także uruchomiona pływalnia, która w sierpniu jest nieczynna z powodu przerwy technologicznej.

KF