Poznaj wodny świat – Ferie z Muzeum

woda_webDziś rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci z województwa śląskiego. W Częstochowie wiele miejsc proponuje formy spędzenia zimowego odpoczynku. Multicentrum Zodiak mieszczące się w Parku Staszica w ramach Ferii w muzeum zaprosiło najmłodszych na Warsztaty Wodny świat. Katarzyna Ociepa – pracownik działu edukacji i wystaw w Muzeum Częstochowskim zauważa, że takie warsztaty mają ogromną wartość edukacyjną: Przez całe ferie mamy różne tematy związane z wodą, od malarstwa wodnego przez zwierzęta wodne. Z wiedzy pozyskanej dzieci stworzą plakat. Dziś temat odnosi się do oszczędzania wody. Może najmłodsi przekażą te wiadomości swoim rodzicom? 

Zajęcia polegają na oglądaniu prezentacji, malowaniu, rozwiązywaniu zadań, budowaniu z klocków. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Młodzi uczestnicy szybko się uczą i dużo zapamiętują, co potwierdza 6-letnia Oliwia: Trzeba myć się pod prysznicem i wlewać wodę do płukania zębów do kubeczka. Musimy oszczędzać wodę, bo jak nie będziemy tego robić to może nam jej kiedyś zabraknąć. 

Warsztaty w Multicentrum ZODIAK mają charakter artystyczny, jak i naukowo-techniczny. Biorą w nich udział zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne w wieku od 6 do 15 lat.